Перегляд Виставок (загалом 8)
-
Архів Дужого Ярослава Івановича
Архівна колекція надходила до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з книжковою колекцією безпосередньо від Ярослава Дужого протягом 2000–2003 років. На його бажання архівний фонд названо родинним.
-
Архів Пріцака Омеляна Йосиповича
Архів О. Пріцака має ряд характерних рис, а саме йому притаманні інформативно-документальна повнота колекції, значна кількість оригіналів документів та автографів самого О. Пріцака й інших науковців, чисельність варіантів та копій матеріалів, широкі хронологічні межі, мовне розмаїття, наявність внутрішніх колекцій, широка географія створення та відтворення документів. До трьох описів архівної колекції внесено 7940 справ, 33 213 документів на 30 2264 аркушах. Хронологічні межі архіву: VI-VIII ст. (ксерокопії текстів тюркського рунічного письма з колекції British Museum) – 2010 р. (документи з відзначення і вшанування пам’яті О. Пріцака). Переважна більшість документів архіву походять з XX ст.
-
Архів Яреми Якима Якимовича
Архів психолога, філософа, мовознавця, літературознавця, педагога, організатора українського освітянського руху в Галичині та в Чехословаччині Якима Яреми (23 вересня 1884 р. – 15 грудня 1964 р.) надійшов до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з бібліотекою родини Ярем, яка була придбана НаУКМА у 2009 р. у нащадків Я.Яреми.
-
Історія Києво-Могилянської академії
В колекції представлені цифрові копії друкованих видань про історію Києво-Могилянської академії.
-
Книжкові знаки Наукової бібліотеки НаУКМА
Екслібриси, представлені на Міжнародному конкурсі екслібрисів Наукової бібліотеки Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Наукова бібліотека НаУКМА - одна з небагатьох в Україні, що має власний книжковий знак. Книжковий знак працівники бібліотеки використовують для позначення найцінніших та рідкісних видань. На титульній сторінці власних видань нашої бібліотеки, зокрема науково-допоміжних бібліографічних покажчиків та інших документів і матеріалів, що їх готує і видає бібліотека, наявний її книжковий знак. Неодноразово колекція екслібрисів Наукової бібліотеки експонувалася на виставках поряд з літературою та матеріалами із періодичних видань про історію та сучасний стан Академії. -
Колекція Віри Вовк
Понад 20 років НаУКМА отримує дарунки від української літераторки з Бразилії Віри Вовк. У 1997 році до Наукової бібліотеки НаУКМА надійшли перші книги письменниці і сьогодні колекція В. Вовк нараховує понад 4000 примірників друкованих. З часом В. Вовк почала надсилати до НаУКМА свої архівні документи.
З літа 2017 року Віра Вовк передає до НаУКМА свою мистецьку колекцію. На сьогодні мистецька колекція В. Вовк в НаУКМА нараховує понад 650 назв предметів. Колекція включає твори, виконані народними майстрами та професійними митцями з України, Бразилії, Мексики, Перу, Німеччини, Іспанії, Італії, Португалії, Данії, Йорданії, Тунісу, Марокко, Єгипту, Туреччини, Китаю, Тибету, Японії, Індії, Нікарагуа, Сенегалу. Хронологічні межі колекції охоплюють період в понад 200 років – від початку ХIХ ст. і до початку XXI ст. Колекцію умовно можна поділити на декілька менших колекцій, об’єднаних територіальним та географічним походженням мистецьких творів, а саме: українська, південно-американська та східна. В колекції представлені твори різних видів мистецтва – живопис, графіка, скульптура, рельєфи, декоративне мистецтво, а також різноманітні матеріал та техніки виконання. Мистецькі твори дають уявлення про духовний світ та мистецтво різних народів світу.
Українська частина колекції включає збірку творів народного мистецтва, зокрема опішнянську та гуцульську кераміку, гуцульські писанки, дерев’яні декоративні та побутові предмети, вишивки, ткацтво першої третини ХХ ст. Колекція містить об’єкти релігійного характеру, зокрема ікони, хрести, складні, статуетки святих, виконані народними майстрами. Професійне мистецтво представлено творами Любослава Гуцалюка, Юрія Кульчицького, Галини Севрук, Зої Лісовської, Опанаса Заливахи, Михайла Мороза, Мирослава Радиша. Окремі предмети окрім мистецької вартості мають велике меморіальне значення, оскільки були подаровані В.Вовк її друзями та колегами – видатними українськими діячами і митцями Іваном Світличним, Дмитром Павличком, Іваном Драчем, Ярославою Музикою, Галиною Севрук, Опанасом Заливахою, Іриною Стешенко та ін.
Колекція частково представлена в читальній залі Бібліотеки цінних та рідкісних видань.
-
Мистецька колекція НаУКМА
Мистецька колекція Києво-Могилянської академії формувалася з моменту відродження Академії і сьогодні налічує понад 500 творів живопису, графіки, скульптури, творів декоративно-ужиткового мистецтва, фото тощо.
Колекція включає як комплекси чи окремі роботи добре знаних митців (Г. Якутовича, А. Криволапа, Е. Андієвської, М. Малишка, О. Тістола, О. Петрової, П. Фішеля, В. Чебаника та інших), так і роботи менш відомих авторів та неатрибутовані твори і сувенірну продукцію. Численні твори з колекції НаУКМА прикрашають робочі місця співробітників академії; значна частина зберігається у сховищах у приміщенні Культурно-мистецького центру НаУКМА.
-
Рідкісні книги з колекції Омеляна Пріцака
В колекції представлено друковані видання та рукописні книги арабською, перською, османо-турецькою мовами, які датуються XVI-XVIII ст. До них входять поетичні збірки, теологічні трактати, словники, граматики, молитовники, трактати з астрономії, збірка зразків вишуканого стилю у листуванні, історико-генеалогічна збірка зі списками і генеалогією султанів, візирів та кримських ханів тощо.