Перегляд експозицій (загалом 4)

Архів Дужого Ярослава Івановича

hramota5.jpg

Архівна колекція надходила до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з книжковою колекцією безпосередньо від Ярослава Дужого протягом 2000–2003 років. На його бажання архівний фонд названо родинним.

Архів Пріцака Омеляна Йосиповича

01.jpg

Архів О. Пріцака має ряд характерних рис, а саме йому притаманні інформативно-документальна повнота колекції, значна кількість оригіналів документів та автографів самого О. Пріцака й інших науковців, чисельність варіантів та копій матеріалів, широкі хронологічні межі, мовне розмаїття, наявність внутрішніх колекцій, широка географія створення та відтворення документів. До трьох описів архівної колекції внесено 7940 справ, 33 213 документів на 30 2264 аркушах. Хронологічні межі архіву: VI-VIII ст. (ксерокопії текстів тюркського рунічного письма з колекції British Museum) – 2010 р. (документи з відзначення і вшанування пам’яті О. Пріцака). Переважна більшість документів архіву походять з XX ст.

Архів Яреми Якима Якимовича

Yarema6.jpg

Архів психолога, філософа, мовознавця, літературознавця, педагога, організатора українського освітянського руху в Галичині та в Чехословаччині Якима Яреми (23 вересня 1884 р. – 15 грудня 1964 р.) надійшов до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з бібліотекою родини Ярем, яка була придбана НаУКМА у 2009 р. у нащадків Я.Яреми.

Історія Києво-Могилянської академії

Старий («Мазепин») академічний корпус. 1820-і рр.

В колекції представлені цифрові копії друкованих видань про історію Києво-Могилянської академії.