Перегляд виставок (загалом 7)

Архів Дужого Ярослава Івановича

hramota5.jpg

Архівна колекція надходила до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з книжковою колекцією безпосередньо від Ярослава Дужого протягом 2000–2003 років. На його бажання архівний фонд названо родинним.

Архів Пріцака Омеляна Йосиповича

01.jpg

Архів О. Пріцака має ряд характерних рис, а саме йому притаманні інформативно-документальна повнота колекції, значна кількість оригіналів документів та автографів самого О. Пріцака й інших науковців, чисельність варіантів та копій матеріалів, широкі хронологічні межі, мовне розмаїття, наявність внутрішніх колекцій, широка географія створення та відтворення документів. До трьох описів архівної колекції внесено 7940 справ, 33 213 документів на 30 2264 аркушах. Хронологічні межі архіву: VI-VIII ст. (ксерокопії текстів тюркського рунічного письма з колекції British Museum) – 2010 р. (документи з відзначення і вшанування пам’яті О. Пріцака). Переважна більшість документів архіву походять з XX ст.

Архів Яреми Якима Якимовича

Yarema6.jpg

Архів психолога, філософа, мовознавця, літературознавця, педагога, організатора українського освітянського руху в Галичині та в Чехословаччині Якима Яреми (23 вересня 1884 р. – 15 грудня 1964 р.) надійшов до Наукової бібліотеки НаУКМА разом з бібліотекою родини Ярем, яка була придбана НаУКМА у 2009 р. у нащадків Я.Яреми.

Історія Києво-Могилянської академії

Старий («Мазепин») академічний корпус. 1820-і рр.

В колекції представлені цифрові копії друкованих видань про історію Києво-Могилянської академії.

Книжкові знаки Наукової бібліотеки НаУКМА

02.jpg

Екслібриси, представлені на Міжнародному конкурсі екслібрисів Наукової бібліотеки Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Наукова бібліотека НаУКМА - одна з небагатьох в Україні, що має власний книжковий знак. Книжковий знак працівники бібліотеки використовують для позначення найцінніших та рідкісних видань. На титульній сторінці власних видань нашої бібліотеки, зокрема науково-допоміжних бібліографічних покажчиків та інших документів і матеріалів, що їх готує і видає бібліотека, наявний її книжковий знак. Неодноразово колекція екслібрисів Наукової бібліотеки експонувалася на виставках поряд з літературою та матеріалами із періодичних видань про історію та сучасний стан Академії.  

Мистецька колекція НаУКМА

Zamkova_gora.jpg

Мистецька колекція Києво-Могилянської академії формувалася з моменту відродження Академії і сьогодні налічує понад 500 творів живопису, графіки, скульптури, творів декоративно-ужиткового мистецтва, фото тощо.

Колекція включає як комплекси чи окремі роботи добре знаних митців (Г. Якутовича, А. Криволапа, Е. Андієвської, М. Малишка, О. Тістола, О. Петрової, П. Фішеля, В. Чебаника та інших), так і роботи менш відомих авторів та неатрибутовані твори і сувенірну продукцію. Численні твори з колекції НаУКМА прикрашають робочі місця співробітників академії; значна частина зберігається у сховищах у приміщенні Культурно-мистецького центру НаУКМА.

Рідкісні книги з колекції Омеляна Пріцака

Kitab_nuzhat_al-mushtaq_fi_ikhtiraq_al-afaq.2.2-watermark.pdf

В колекції представлено друковані видання та рукописні книги арабською, перською, османо-турецькою мовами, які датуються XVI-XVIII ст. До них входять поетичні збірки, теологічні трактати, словники, граматики, молитовники, трактати з астрономії, збірка зразків вишуканого стилю у листуванні, історико-генеалогічна збірка зі списками і генеалогією султанів, візирів та кримських ханів тощо.