Колекція Віри Вовк
Понад 20 років НаУКМА отримує дарунки від української літераторки з Бразилії Віри Вовк. У 1997 році до Наукової бібліотеки НаУКМА надійшли перші книги письменниці і сьогодні колекція В. Вовк нараховує понад 4000 примірників друкованих. З часом В. Вовк почала надсилати до НаУКМА свої архівні документи.
З літа 2017 року Віра Вовк передає до НаУКМА свою мистецьку колекцію. На сьогодні мистецька колекція В. Вовк в НаУКМА нараховує понад 650 назв предметів. Колекція включає твори, виконані народними майстрами та професійними митцями з України, Бразилії, Мексики, Перу, Німеччини, Іспанії, Італії, Португалії, Данії, Йорданії, Тунісу, Марокко, Єгипту, Туреччини, Китаю, Тибету, Японії, Індії, Нікарагуа, Сенегалу. Хронологічні межі колекції охоплюють період в понад 200 років – від початку ХIХ ст. і до початку XXI ст. Колекцію умовно можна поділити на декілька менших колекцій, об’єднаних територіальним та географічним походженням мистецьких творів, а саме: українська, південно-американська та східна. В колекції представлені твори різних видів мистецтва – живопис, графіка, скульптура, рельєфи, декоративне мистецтво, а також різноманітні матеріал та техніки виконання. Мистецькі твори дають уявлення про духовний світ та мистецтво різних народів світу.
Українська частина колекції включає збірку творів народного мистецтва, зокрема опішнянську та гуцульську кераміку, гуцульські писанки, дерев’яні декоративні та побутові предмети, вишивки, ткацтво першої третини ХХ ст. Колекція містить об’єкти релігійного характеру, зокрема ікони, хрести, складні, статуетки святих, виконані народними майстрами. Професійне мистецтво представлено творами Любослава Гуцалюка, Юрія Кульчицького, Галини Севрук, Зої Лісовської, Опанаса Заливахи, Михайла Мороза, Мирослава Радиша. Окремі предмети окрім мистецької вартості мають велике меморіальне значення, оскільки були подаровані В.Вовк її друзями та колегами – видатними українськими діячами і митцями Іваном Світличним, Дмитром Павличком, Іваном Драчем, Ярославою Музикою, Галиною Севрук, Опанасом Заливахою, Іриною Стешенко та ін.
Колекція частково представлена в читальній залі Бібліотеки цінних та рідкісних видань.