Колекція Віри Вовк
Протягом понад 20 років до НаУКМА надходили дарунки від української літераторки з Бразилії, Віри Вовк. У 1997 році до Наукової бібліотеки НаУКМА надійшли перші книги письменниці, і сьогодні її книжкова колекція налічує понад 4000 примірників. З часом до університету почали надходити й архівні документи Віри Вовк.
У 2017 році літераторка почала передавати до НаУКМА свою унікальну мистецьку колекцію, яка наразі включає понад 650 предметів. Колекція охоплює роботи народних майстрів і професійних художників з різних куточків світу, таких як Україна, Бразилія, Мексика, Перу, Німеччина, Іспанія, Італія, Португалія, Данія, Йорданія, Туніс, Марокко, Єгипет, Туреччина, Китай, Тибет, Японія, Індія, Нікарагуа та Сенегал.
Хронологічно колекція охоплює понад два століття, починаючи з початку ХІХ століття і до початку ХХІ століття. Вона поділяється на кілька умовних підколекцій за географічним походженням: українську, південноамериканську та східну. Мистецькі твори колекції представлені у різних жанрах, включаючи живопис, графіку, скульптуру, рельєфи, декоративне мистецтво, а також різноманітні техніки та матеріали виконання.
Українська частина колекції містить:
- народне мистецтво: опішнянська та гуцульська кераміка, писанки, вишивка, ткацтво першої третини ХХ століття, декоративні та побутові дерев'яні вироби;
- релігійні об’єкти: ікони, хрести, складні, статуетки святих, створені народними майстрами;
- професійне мистецтво: роботи Любослава Гуцалюка, Юрія Кульчицького, Галини Севрук, Зої Лісовської, Опанаса Заливахи, Михайла Мороза, Мирослава Радиша.
Деякі предмети мають не лише мистецьку, а й меморіальну цінність, оскільки були подаровані Вірі Вовк її друзями та колегами — видатними діячами культури, серед яких Іван Світличний, Дмитро Павличко, Іван Драч, Ярослава Музика, Галина Севрук, Опанас Заливаха, Ірина Стешенко та інші.
Колекція частково представлена у читальній залі Бібліотеки цінних та рідкісних видань НаУКМА, де кожен охочий може ознайомитися з цим культурним надбанням.