Домашня сторінкаПро цифрову колекцію НаУКМА

Про цифрову колекцію НаУКМА

Цифрова колекція Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) представляє собою архів цифрових копій рідкісних і цінних документів та інших документів з фондів наукової бібліотеки, архіву та музею університету.

Мета:

• створення, впорядкування та поширення інформації в Інтернеті про унікальні цифрові копії документів з колекцій наукової бібліотеки, архіву та музею НаУКМА через вебсайт, що дозволяє відкритий доступ студентам, викладачам, співробітникам університету, дослідникам та широкому загалу;
  • підвищення ефективної діяльності НаУКМА за рахунок формування якісно нового цифрового інформаційного середовища;
  • поширення інформації про НаУКМА серед міжнародної наукової спільноти;
  • збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність з фондів бібліотеки та архіву НаУКМА;
  • забезпечення швидкого та зручного пошуку і відкритого безперебійного доступу до цифрових об’єктів документальної спадщини.

Наші зусилля спрямовані на:

• Надання необмеженого безкоштовного доступу у мережі Інтернет до оцифрованих копій документів, що репрезентують історію Києво-Могилянської академії на всіх етапах її існування (КМА-КДА-НаУКМА).
  • Створення цифрових копій цінних та рідкісних документів з метою збереження інтелектуальної спадщини та запобігання фізичній втраті документів.
  • Представлення у відкритому доступі унікальних документів з бібліотечної, архівної та музейної колекцій НаУКМА.
  • Створення можливості працювати одночасно з одним і тим же цифровим об'єктом багатьом користувачам 24/7.

Умови використання

Права на копіювання та відтворення цифрових цифрових копій документів регулюються Законом України «Про авторські та суміжні права», Правилами користування Науковою бібліотекою НаУКМА та Політиками оцифрування та збереження цифрових даних. Використання та цитування будь-яких об’єктів, розміщених на сайті, дозволяється за умови зазначення джерела та прямого посилання на сайт Цифрової колекції НаУКМА.

Технічна інформація

Цифрова колекція НаУКМА побудована з використанням FOSS OMEKA, яке розроблено  Центром історії та нових медіа Роя Розенцвейга при Університеті Джорджа Мейсона (США).

Формати:  pdfjpgavi, mp3, mp4stlu3d.

Великі за обсягом текстові видання представлені у форматі pdf. Фотографії, листівки та інші цифрові об’єкти - у форматі jpg. Аудіо та відео матеріали можуть бути представлені у форматах avi, mp3, mp4. 3D об'єкти музейних експонатів  можуть бути представлені у форматах stlu3d.

Для ознайомлення з усім бібліотечним фондом НаУКМА, зверніться до електронного каталогу.

Для отримання детальної інформації зверніться до адміністратора.